Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta

Polecane książki


Ocalona aby mówić


Fabułę książki stanowią osobiste wspomnienia autorki jako naocznego świadka i ofiary krwawej masakry ludności plemienia Tutsi przez członków plemienia Hutu w 1994 roku. W trwającej trzy miesiące międzyplemiennej rzezi zginęło 800 tysięcy osób.Ona sama uniknęła śmierci, chroniąc się u znajomego pastora z plemienia Hutu, który ukrył ją wraz z sześcioma kobietami w malutkiej łazience. Przez trzy miesiące drzwi do łazienki były przesłonięte meblem. Raz na dobę, w godzinach nocnych pastor otwierał drzwi do łazienki, aby dostarczyć im pożywienie. W tym samym czasie należący do plemienia Hutu oprawcy przy pomocy maczet wymordowali rodzinę autorki: jej rodziców, brata i siostrę.


Medziugorje - Cud zapachu lawendy


Książka Medziugorje. Cud zapachu lawendy ma swój początek w serii niewiarygodnych historii fizycznych uzdrowień. Mamy przypadek Brunona, sprawę Pasqualego, zdumiewające losy Ivona Juricicia i wiele innych niewyjaśnionych zdarzeń. Zapach lawendy jest synonimem pokoju i radości nawet w przeciwnościach. Głównie w przeciwnościach. Oto zapowiedź prawdziwego cudu. ?Bruno (...) dostaje od lekarzy wiadomość o swoim stanie zdrowia po tym bardzo złym wyniku diagnozy. Perspektywy przeżycia tej choroby są niemal zerowe, a gdyby nawet chemioterapia dała efekt, tylko na trochę przedłużyłaby życie. Nagle, kiedy tylko żona Brunona minęła Błękitny Krzyż, poczuła silny zapach. Opowiada o tym z niezwykłą niewiarygodnością. Bruno okazał się w 100 % zdrowy...


Savoir vivre


Książka ta jest przeznaczona dla tych, którzy potrzebują informacji i rad z zakresu savoir vivre dotyczących sytuacji towarzyskiej czy służbowej, w której niedługo się znajdą. Określa ona jakie zasady kulturalnego zachowania powinny panować w kościele, na przyjęciach oraz na różnorakich uroczystościach. Informacji i rad o takim charakterze, że pozwoli im to rozwiązać wszystkie czekające ich problemy związane z bon-tonem i etykietą. Pozycję tę można również potraktować jako pierwszy podstawowy, wprowadzający głęboko w problematykę savoir vivre podręcznik.